Ekibimiz

Sena
Namlu

Sena Namlu Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Üniversite birinci sınıfta iken Türkiye Gençlik Vakfı’nda Müslüman ülkelerdeki kadın profilleri üzerine Hepimiz Bir’iz isimli araştırma projesini hayata geçirmiştir. Mezuniyetinin ardından bir süre Fransız bir insani yardım kurumu olan Doctors of World’un (Médécins du Monde) Türkiye ofisinde Bağış ve Dış İlişkiler Bölümü’nde çalışmıştır. Mevcut olarak G20’nin resmi açılım gruplarından olan Y(outh)20’nin Türkiye temsilciliğini yapan Diplomasi ve İşbirliği Gençlik Derneği’nin ve Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir. 2018 yılında Arjantin’de düzenlenen Youth20 Zirvesi’nde ve 2019 yılında Japonya’da düzenlenen Girls20 Zirvesi’nde Türkiye’yi temsil etmiştir. O tarihten bu yana Girls20 Platformunun Türkiye elçiliğini de yürütmektedir. 1325 Çatışmada Kadın Birliği’nin (1325 Women in Conflict Fellowship) bir üyesidir.
Bir yandan King’s College London’da Uluslararası Güvenlik yüksek lisans programında akademik çalışmalarına devam eden Namlu, çeşitli sosyal projelerde de aktif olarak diplomasi, gençlik ve kadın güçlendirmesi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

senanamlu@gmail.com

Elif Sima
Önder

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı lisans eğitimiyle birlikte ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünü okumaktadır. Genç Hazar bünyesinde göç ve sosyal uyum konulu projeler gerçekleştirmiştir. Hazar Derneği’nde gönüllülük faaliyetlerine halen devam etmektedir.

ondersima@gmail.com

Tuğba
Karadeniz

Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Ayrıca ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünü okumaktadır. Kızılay’da gönüllülük faaliyetlerinde bulunmuş ve Hazar Derneği’nde halen gönüllülük faaliyetlerine devam etmektedir.

tugbakaradeniiz8@gmail.com

Ayşenur
Ateş

Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Ayrıca ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünü okumaktadır. Sakarya Üniversitesi TOG Vakfı şubesiyle çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde bulunmuştur.  Hazar Derneği’nde gönüllülük faaliyetlerine halen devam etmektedir.

ayseates63@outlook.com

Ayla
Kerimoğlu

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinden mezundur. Sivil Toplum hayatına Hanımlar İlim ve Kültür Derneğinde başlayan Kerimoğlu burada 5 yıl görev yapmıştır. Daha sonra İstanbul Gökkuşağı Kadın Platformu’nda 5 yıl yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.
1993 yılında Hazar Grubu’nu kurmuş ve çeşitli çalışmalarda bulunmuş, girişim grubu 1996 yılında Hazar Eğitim, Kültür ve Dayanışma adı altında dernekleşmiştir. Hazar Derneği’nin kurucu başkanı olarak faaliyetlere destek sağlamaktadır. 
Ayrıca, Aile Sosyal Araştırmalar Platformu (ASAP) yönetim kurulu üyesi, Üsküdar Sınav Eğitim Hizmetleri yönetim kurulu üyesi olarak aktif bir şekilde sivil toplumda yer almaktadır.

aylakerimoglu@yahoo.com

Prof. Dr.
Ayşen Gürcan

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi mezunudur. Eğitim İletişimi ve Planlaması anabilim dalında yüksek lisansını, Eğitim Teknolojileri alanında da doktorasını yapmıştır.
Prof. Gürcan, 1990 ve 2005 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır ve Eğitim Araştırmaları, Nicel Araştırma Modelleri ve Öğrenme Stratejileri, Pedagojik Formasyon alanlarında ders ve yayınları bulunmaktadır. 
2005 yılında akademiden bürokrasiye geçen Gürcan, 2006 ve 2011 yılları arasında Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürü; 2011–2013 yılları arasında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bakan müşaviri olarak çalışmıştır.
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Ağustos 2015 yılı geçici hükümet (63. Hükümet) döneminde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak yer almıştır. 2016 yılından bu yana Maarif Vakfı Mütevelli üyesidir.
Prof. Dr. Ayşen Gürcan’ın ölçme araçları geçerlik-güvenirlik çalışmaları; aile ve nüfus politikaları, öğretme-öğrenme stil ve stratejileri, tekno-psikoloji ve aile eğitimi alanlarında ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır.

gurcanaysen@gmail.com

Prof. Dr.
Emel Topçu

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi İşletme ve Yönetim fakültesi dekanı olan Emel Topcu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirmiş, daha sonra Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır.
Prof. Topçu, 2020 yılı başından beri Yunus Emre Enstitüsü mütevelli heyeti üyesi olarak görev yapmaktadır. 
Hindistan hükümetinden aldığı burs ile Yeni Delhi’de araştırmalar yapan Topçu, Dünya Bankası’ndan kazandığı burs ile Cincinnati Uni. (USA) de yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. Sonraki yıllarda Almanya merkezli olmak üzere Avrupa’da, göç, uyum, insan hakları, kadın hakları, kültürlerarası öğrenme alanlarında birçok Avrupa Birliği projelerinde çalışmıştır 
İngilizce ve Almanca’yı çok iyi bilen Topçu temel seviyede Arapça ve Farsça bilmektedir. 
Topçu’nun yerli ve yabancı kaynaklarda yayınlanmış birçok kitap, kitap bölümü ve makalesi bulunmaktadır.

etopcu@ius.edu.ba